Wesele w stodole

Pod Kasztanami w Bystrej to dość nietypowe miejsce na mapie Śląska. W województwie, które z reguły słynie z miejsc typowych dla organizacji wszelkiego rodzaju przyjęć okolicznościowych, ale i także niesamowicie widowiskowych obiektów z klimatem industrialnym pojawia się taka perełka. Nie trudno znaleźć u nas elegancką restaurację, ale ciężko znaleźć odpowiednie miejsce dla organizacji przyjęcia w stylu rustykalnym. Takim miejscem jest ‘Pod Kasztanami’ w Bystrej, u stóp Beskidów. Aga i Mateusz – bohaterowie tego reportażu, jechali aż z Rybnika do miejsca, które będzie odpowiadało ich estetyce. Miałem przyjemność towarzyszyć im w tym dniu! Z Agą poznałem się już wcześniej (długa historia, haha!), i gdy spotkaliśmy się przy okazji podpisania umowy wiedziałem, że ten czas spędzę znakomicie. Ileż ja tam starych znajomych spotkałem!

Pod Kasztanami w Bystrej

Wesele w stodole rządzi się swoimi prawami. Niewiele wspólnego ma to z typowym weselnym balem. Wszystko toczy się swoim powolnym rytmem, raczej nie ma parcia na to by wszystko było jak w zegarku. Zupełnie inna atmosfera! Z przyjemnością obserwuję i fotografuję to co między ludźmi, starając się odpowiednio wpisać w ciekawe tło. Relacje międzyludzkie są dla mnie zdecydowanie priorytetem gdy pracuję, ale zawsze się to od siebie odrobinę różni w zależności od miejsca. Uwielbiam, gdy każdą wolną chwilę nie zajmują jakieś kiczowate zabawy weselne, czy świnie z racami, a para i goście mają po prostu czas na socjalizowanie się. Szukam sobie wtedy takich okazji nie tylko na parkiecie, ale często między stołami, i równie często także na zewnątrz.

Przyjęcie weselne na luzie

Jeśli mamy na myśli przyjęcie weselne na luzie, to zobaczcie sobie proszę ślub który fotografowałem w Tatrach (TU), oraz pod Warszawą (I TU). Wiecie już co miałem na myśli? To samo czułem fotografując w gruncie rzeczy każdy ślub w tym roku. Z powodu nieciekawej i dynamicznie zmieniającej się sytuacji mam wrażenie, że każdy ślub który doszedł mimo wszystko do skutku miał właśnie taką atmosferę. Luz oraz chyba poczucie ulgi że parze młodej udało się celebrować ten dzień. Ja z kolei jeszcze bardziej cenię sobie tę pracę i daję z siebie jeszcze więcej by każda para dostała to, czego ode mnie oczekiwała, ale oczywiście z dodatkową wartością sentymentalną.

Rustykalne wesele w stodole na Śląsku

Organizując rustykalne wesele w stodole na Śląsku nie macie już tylko do wyboru wyjeżdżać z województwa, haha! Powstało już trochę takich miejsc. Mamy Pod Kasztanami w Bystrej, jest także i K6 w Czechowicach, nie zapominając o Owczarni w Węgierskiej Górce. Jest ich więcej, jakbyście szukali informacji odnośnie takich obiektów piszcie śmiało, z chęcią pomogę. Jeśli nie mieści się to w Waszej estetyce znam wiele innych ciekawych miejsc które na pewno się w tą estetykę wpasują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *